Tepelná čerpadla
a další tepelné zdroje

Pro efektivní a ekologickou výrobu tepla v moderní domácnosti jsou tepelná čerpadla jasnou volbou. Využívají teplo vzduchu z venkovního prostředí, a tak spotřebují pouze malý podíl elektřiny. Poskytují absolutní nezávislost na fosilních palivech, a naopak aktivně přispívají ke snížení emisí CO2 a ochraně klimatu.

Obáváte se velké investice?

Pokud porovnáte celkové investiční náklady, může se ukázat, že nejsou až tak vysoké. Nemusíte totiž zvětšovat plochu domu, aby vznikl prostor pro typickou kotelnu. Nemusíte řešit vhodné skladování paliva, nemusíte stavět komín, plynové přípojky, plynovou instalaci uvnitř domu a mnoho dalšího.

V zimě topí, v létě chladí

Tepelná čerpadla jsou vybavena funkcí chlazení, nezajišťují tedy jen teplo v zimním období, ale také komfortní klima během horkých letních dní. Díky funkci chlazení v kombinaci s fotovoltaickou instalací může být tepelné čerpadlo napájeno proudem vlastní výroby, a tak vytápět nebo chladit dům takřka zdarma.

Další topné zdroje

Díky inovacím a špičkovým technologiím stanovují i klasické topné systémy nový rozměr ekologické šetrnosti Vašeho domu. Svým zaměřením na efektivní využívání energie, pomáhají snižovat náklady a zdroje a chránit životní prostředí. Ať už jde o plynové a olejové kondenzační kotle, kogenerační systémy, podlahové vytápění, topné systémy na dřevo či fotovoltaiku, můžete se na nás obrátit.